Ekonomi

Yıldırım Lojistik Merkezi’nde yol yarıda kaldı

Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’nde 160 dönümlük alana kazandıracağı Yıldırım Lojistik Merkezi ile hem ekonomiye değer katacak hem de ilçenin elektrik ihtiyacını karşılayacak.

Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’ndeki 160 dönümlük alanı dev e-ticaret markalarının depolarının yer alacağı bir lojistik üs haline getiriyor. Yıldırım’a ve şehrin ekonomisine önemli katkılar sağlayacak olan Yıldırım Lojistik Merkezi’nde 95 bağımsız bölge bulunuyor. Ayrıca merkezin çatısına kurulacak güneş enerjisi santrali ile ilçedeki sokakların ve belediye tesislerinin elektrik ihtiyacı karşılanarak yılda 15-20 milyon lira tasarruf sağlanacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanan tesis, 2023 yılında hizmete girecek.

E-ticaret ve ihracatın yaygınlaşmasıyla lojistik üslerin önem kazandığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemize katma değer sağlayacak Yıldırım Lojistik Merkezi’ni tanıtıyoruz. Planladığımız tesisimiz. doğa dostu olarak çevreyi kirletecek atıklar üretmeyecek, ilçemiz için değerli bir yeşil enerji kaynağı olacağını belirterek, “Tesisimizin elektrik ihtiyacını karşılamanın yanı sıra Yıldırım sokaklarını aydınlatacak ve elektrik üretecek. belediye tesislerinde kullanılacak enerji İnşaatının yüzde 50’si biten projemizi 2023 yılında Yıldırım’a kazandıracağız.” – BURSA

niluferhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu