Haber

Bilim dünyasını çaresiz bırakan sır! Bu şehirdeki hemen hemen her kadın ikiz doğuruyor.

Cândido Godói adlı şehir, Brezilya’nın en güney eyaletinde yer almaktadır. 7.000’e yakın bir nüfusa sahip olmasına rağmen, dünyanın her yerinden bilim adamları sayesinde her zaman göz önündedir. Çünkü şehirde kimsenin açıklayamadığı bir gizem vardır. Beş doğumdan biri ikizdir.

ONLARCA YILDIR AÇIKLANMADI

Şehirdeki bu fenomen onlarca yıldır var olmasına rağmen hala tam olarak açıklanabilmiş değil. Yaklaşık beş doğumdan biri ya ikiz erkek ya da ikiz kızdır.

NORMALDEN 5 KAT FAZLA

Bu oranın dünya çapında 80 doğumda bir olduğu düşünüldüğünde bu büyük farkın nedeni herkesin dikkatini çekiyor. Son olarak tıbbi yardımlı üreme ve son yıllarda artan geç gebelik nedeniyle bu oran 40’ta bire düşmüştür. Ancak, oran hala normalden yaklaşık 5 kat daha yüksek.

BİLİMSEL DENEYLER SONUÇ VEREBİLİR

Bilim dünyası bu sorulara yanıt bulmak için aktif olarak çalışsa da somut bir açıklamanın olmaması nedeniyle bazı hipotezler öne sürüyor. Örneğin bölgede yapılan bilimsel deneyler sonucunda bu durum ortaya çıkmak üzeredir. Ancak sonuç olarak net olan tek bir şey var; Doğum oranları bilimsel olarak açıklanamayacak kadar yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu