Haber

Bombalı saldırıya ilişkin Hüsam kod adlı bir terörist Azez’de Türk polisi tarafından yakalandı

İSTİKLAL Caddesi’ndeki bombalı saldırıya yardım ve yataklık ettiği belirlenen Hüsam kod adlı terör örgütü üyesi, Suriye’nin Azen kentinde Türk polis takımlarınca yakalanarak gözaltına alındı. Böylece atakla ilgili gözaltı sayısı 51’e yükseldi.

İstiklal Caddesi’nde pazar günü 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır’le irtibatlı olanların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalarda saldırının yapılmasına yardım ve yataklık ettiğini tespit ettikleri Hüsam kod adlı bir teröristin Suriye’ye kaçtığını belirledi. Suriye’de görevli Türk polis ekiplerine bilgi verilmesi üzerine, Azez’de operasyon gerçekleştirildi. Hüsam, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Böylece hücumla ilgili gözaltına alınanların sayısı 51’e yükseldi.

RESMİ İFADEDE TEKRARLADIÖte yandan saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır’in de sözü alınmaya devam ediyor. Albashır’in mülakatın ardından, avukat huzurundaki resmi ifadesinde de saldırı emrini PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü içerisinde sözde üst düzey olarak istihbarat biriminde faaliyet yürüten Hacı kod adlı teröristin verdiğini söylediği öğrenildi. Albashır’ın, 2 ay Mümbiç’te kaldıktan sonra 4 ay önce Türkiye’ye geldiğini ve bombayı da Hacı’nın ‘patlat’ buyruğundan sonra patlattığını söylediği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu