Haber

Bakan Özer il müdürleriyle görüştü: Sınava ilişkin hiçbir eksiğimiz yok

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, büyük tartışmalara neden olan 19 Kasım’daki Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı öncesinde 81 ilin millî eğitim müdürleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıda il millî eğitim müdürlerine illerinde herhangi bir problem olup olmadığını soran Bakan Özer, “Çok önemli süreçleri birlikte yönettik. Bu sınav sürecinde de cumartesi günü, her sınavda olduğu gibi, Sınav Koordinasyon Merkezi’nde imtihanın uyumuyla ilgileneceğim” dedi.

Bakan Özer, sınav kitapçıklarının tüm illere sorunsuz bir şekilde ulaştırıldığını belirterek “Baskı ve sevk sürecinde rastgele bir sorun yaşamıyoruz. İmtihana ait hiçbir eksiğimiz yok. İmtihan kitapçıklarını da 81 vilayetimizdeki imtihan merkezlerine ulaştırdık. Öğretmenlerimizin kaidelerini güzelleştirmek için elimizden geleni yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İmtihana girecek tüm öğretmenlerimize şimdiden muvaffakiyetler dilerken bu sürecin eğitim topluluğumuza güzel olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

70 BİN ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran 19 Kasım’da gerçekleştirilecek Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı için başvuran öğretmenlerden 70 bin kişi görevlendirildi. Sınav, 19 Kasım 2022’de saat 10.00’da merkezi sistemle tek oturum şeklinde yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavı 81 ilde, bin 489 okulda olmak üzere toplam 28 bin 650 salonda gerçekleştirilecek.

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi, 150 dakika olacak. Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 9.30’da imtihana katılacakları binada hazır bulunacak. İmtihanın kıymetlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış karşılıklar, yanlışsız karşılık sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı imtihanda, her soru eşit puan tartısına sahip olacak. İmtihan sonuçları, 12 Aralık 2022 tarihinde ilan edilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu