Yaşam

Yağlı mutfak dolaplarını temizleyin: 3 adımda yağdan kurtulun

Yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi k, mutfak temizliği sırasında en zorlu ve zaman alan adımlardan biridir. Yağ, mutfak dolaplarınızı mat ve kirli göstermesinin yanı sıra, dokunulduğunda verdiği yapışkanlık hissi ile de oldukça rahatsız edicidir. bir cok zaman yağlı mutfak dolabı temizliğiDüzeyin ciddiyeti, göz ardı edilmesine neden olur.

Yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi k aslında sanıldığı kadar zor bir adım değildir. Bu değil yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi Başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç detay var. Bunlardan en değerlisi mutfak dolaplarınızın ekipmanlarının neler olduğu ve hangi temizlik ekipmanlarının en iyi sonucu verdiğidir.

Yanlış yüzeye yapılan yanlış uygulamalar mutfak dolaplarının yağını eritmemekte, yüzeyin aşınmasına ve ileride malzeme zarar görmesine neden olmaktadır. Bu tür sıkıntılara yol açmamak için mutfak dolaplarınızın hangi malzemeden yapıldığını iyi bilmelisiniz. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz bir uzmandan yardım almalısınız.

YAĞLI MUTFAK DOLAPLARININ TEMİZLİK YÖNTEMLERİ VS.ahşap mutfak dolapları Farklı malzemelerden oluşacağı için üretici firma tarafından verilen talimatlar doğrultusunda ilerlemelisiniz. Aynı zamanda conta parçaları yanlış malzeme kullanımı ile zarar görebilir ve paslanabilir. Yağlı ahşap mutfak dolaplarıEn çok seçilen temizlik mikrofiber beze sıkılarak ve hafifçe ovalanarak temizlenir.

Boyalı mutfak dolaplarıNemi sevmedikleri için yağlı yüzey temizliğinde de özen gösterilmelidir. Yağlı boya ile boyanmış mutfak dolaplarının temizliği Tercih edilen temizlik ürünü bir mikrofiber bezi nemlendirecek kadar sıkılır. Ve bu şekilde ovalanarak temizlenir. Bezi tamamen ıslatıp suya batırırsanız bu mutfak dolaplarınızın şişmesine neden olur.

Laminat mutfak dolaplarıSaflık sorunlarının çoğuyla kolayca başa çıkabilen bir araçtır. Yağlı laminat mutfak dolaplarını temizlerkenDikkat edilmesi gereken nokta kullanılan temizlik malzemelerinin aşındırıcı olmamasıdır.

Cam mutfak dolapları Ahşap, laminat gibi malzemeler üzerine birden fazla kez monte edilir. Sırlı alanın kalan kısmının uygun bir temizleyici ile temizlenmesi en doğru seçenek olacaktır. Yağlı cam mutfak dolabını temizlerken Amonyak içeren bir cam temizleyici kullanabilirsiniz. Bulaşık deterjanı gibi temizlik ürünleri de cam temizliğinde sıklıkla tercih edilmektedir. yağlı cam mutfak dolaplarıBulaşık deterjanı gibi sabunlu solüsyon işlerle temizlediğinizde geride kalacak izleri gidermek için cam temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

YAĞLI MUTFAK DOLAPLARINI TEMİZLEMEK İÇİN HİKİT YAĞ ÇÖZÜCÜ SEÇİN

Yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi Bunun için farklı temizlik malzemeleri olduğunu biliyoruz. Ancak damıtılmış beyaz sirke gibi nazik temizleyiciler bu iş için uygun değil. Sadece yüzeysel bir saflık olması yağlı dokunun tamamen yok olmasına yardımcı olmaz.

Amonyak ve narenciye bazlı yağ çözücüler, yağ lekeleriyle savaşmak için en uygun ürünlerdir. Yağlı mutfak dolaplarını temizleyin Dikişten sonra kalan yapışkanlık hissini tamamen yok eder. Daha nazik bir temizlik ürünü tercih ederlerse yağ çözücü bulaşık deterjanları da işe yarayacaktır.

Yağlı mutfak dolaplarını temizlerkenÇizmeyen ovma süngerleri kullanabilir veya mikrofiber bezlerden takviye alabilirsiniz.

YAĞLI MUTFAK DOLAPLARINI TEMİZLEMEK İÇİN YANLIŞ YAĞ GİDERİCİ SEÇİN

Amonyak Bazlı Yağ GidericilerYağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi Kendi amonyak bazlı yağ gidericinizi oluşturabilirsiniz. Amonyak güçlü bir çözelti olduğundan, bu aşamada uygun şekilde havalandırılan bir ortamda bulunun ve koruyucu eldiven giyin. Amonyak bazlı bir yağ giderici için bir bardak amonyağı bir bardak suyla karıştırın. Bu karışımı aynen koruyucu eldiven ve maske ile tekrar kullanabilirsiniz. yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesionu da kullan

Narenciye Bazlı Yağ ÇözücülerNarenciye bazlı yağ gidericiler, yumuşak ve ağır olarak ayrılır. Bu nedenle narenciye bazlı yağ çözücüleri tercih edecek bireylerin eser satın almadan önce konutta rahatlıkla kullanacakları gerçek içerik için etiketleri okumaları gerekmektedir.

Bulaşık DeterjanıYağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi Temizlik ürünleri konusunda en hassas seçimlerden biri de yağ çözücü etkiye sahip bulaşık deterjanlarıdır. Çok yağlı olmayan mutfak dolaplarını temizlemenin harika bir yolu. Bu işlemin daha etkili olabilmesi için aşındırıcı olmayan bir sünger tercih edilebilir.

YAĞLI MUTFAK DOLAPLARINI TEMİZLEMEK İÇİN TAKİP EDİLMESİ GEREKEN ADIMLAR

Mutfak dolabınızın tipine göre saflık eserinizi tercih ettiniz. Şimdi yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesiİzlemeniz gereken adımları birlikte öğrenelim.

Aşama 1Yağlı mutfak dolaplarını yukarıdan aşağıya doğru ovalayarak temizleyin:Seçtiğiniz yağ giderici ile geliştirilmiş temizliği temiz bir mikrofiber beze uygulayın. Yağlı mutfak dolaplarının temizlenmesi Dolap kapağının ön yüzeyini yukarıdan aşağıya doğru nazikçe ovalayarak temizleyin. Cam mutfak dolabınız varsa ön ve arka tarafı birlikte temizleyin.

Adım 2Ayrıca mutfak dolaplarının kenarlarını da temizleyin: yağlı mutfak dolapları Yağdan arındırma işleminden sonra mutfak dolaplarının kapaklarını açınız. Yağ sökücü temizliğinizden bir ölçü daha elinizdeki beze sıkın. Mutfak dolaplarının üstünü, yanlarını ve altını iyice ovun.

Aşama 3Gerekirse işlemi tekrarlayın: Mutfak dolaplarını yağ çözücüden temiz nemli bir bezle temizleyin. Bu adımda çok ıslak bir bez kullanmamaya dikkat edin. Yağlı his hala geçmediyse yukarıdaki adımları tekrarlayın. Son olarak mutfak dolaplarınızı tekrar nemli bir bezle siliniz. Mutfağınızdaki pencere ve kapıyı açın ve kapıların kurumasını bekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu