Teknoloji

Uyuyamıyorlar… Elon Musk’ın yeni logosu komşuları sıkıntıdan kurtardı!

Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın San Francisco binasının çatısına ışıklı dev bir ‘X’ logosu yerleştirdi. Şimdi daha logonun binaya yerleştirilmesi aşamasında bile bir izin krizi yaşanırken, yeni bir kriz gündeme geldi.

Twitter binasının yakınındaki komşular, Elon Musk’ın binaya yerleştirdiği X logosundan şikayetçi oldu.

ŞİRKETİ SAN FRANCISCO’DA TUTACAK OLUMLU BAKANLAR VAR

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın da CEO’su olan Musk, 2021’de şirketin genel merkezini Kaliforniya’dan Teksas’a taşıdı. X’in San Francisco’da kalması, pandemi sırasında turizmi ve iş kayıplarını telafi etmeye çalışan bir şehir için iyiye işaret olabilir.

Reuters’in bildirdiğine göre, şehir merkezi teknik işten çıkarmalar, büyük perakendecilerin ayrılması ve azalan turizm ile mücadele ediyor.

Yüksek profilli suç ve evsizlik şehrin imajını zedelerken, daha fazla insan konutlardan çalıştığı için trafik azaldı.

“BAŞKALARI SİZİ TERK ETSE DE BİZ HER ZAMAN ARKADAŞINIZ OLACAĞIZ”

misk, “Güzel San Francisco, başkaları seni terk etse bile, biz her zaman senin arkadaşın olacağız”o yazdı.

Ancak tüm San Francisco halkı, Musk’ın dostluğu konusunda hevesli değil. Yerel halk, hafta sonu dev X’in parıldayan, titreyen ve yanıp sönen görüntülerini kaydetti ve bazıları rahatsız edici ışıklarını eleştirdi.

BİNA ÜZERİNDE YERLEŞTİRİLEN X LOGOSU İLE İLGİLİ KULLANICI YORUMLARI

X kullanıcısı @itsmefrenchy123 parlak logoyu kullandı “yatak odanızın tam karşısında”“CANLI” olacaklarını hayal ettiler.

Kullanıcı X @DollyMarlowe, “Kimsenin umursamadığı kadar bariz olmasına şaşırdım”o yazdı.

Ortada, San Francisco Bina Kontrol Departmanı, izin kurallarını ihlal ediyor olabileceğini söyleyerek bina hakkında bir soruşturma başlattı.

Bir BID müfettişi yazılı bir raporda, şirket temsilcilerinin logoyu incelemek isteyen BID yetkililerinin çatıya çıkmasını iki kez engellediğini söyledi. Müfettiş, bir temsilcinin işaretin süreksiz olduğunu söylediğini kaydetti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu