Teknoloji

Twitter Blue kullanıcıları istedikleri zaman mavi tiklerini gizleyebilecekler

Twitter Blue aboneliklerinin yeniden kullanıma sunulmasından yaklaşık üç ay sonra, Elon Musk’ın beklediği olumlu yanıt gerçekleşmemiş gibi görünüyor. TechCrunch’ın bildirdiğine göre, Twitter Blue, Aralık ayında sosyal medya platformuna dönüşünden bu yana taşınabilir uygulama aracılığıyla kullanılabiliyor. sadece 11 milyon dolar kazandı.

Bir Twitter Blue aboneliği, web sitesi üzerinden satın alındığında aylık 8 ABD Doları ve Android veya iOS cihazlar için taşınabilir uygulama aracılığıyla satın alındığında aylık 11 ABD Doları tutarındadır. The Information’a göre, Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 290.000 kullanıcının Twitter Blue aboneliği vardı. Bu, tüm yıl için varsayımdır. Bu, 28 milyon dolar gelir getireceği anlamına geliyor.

Sektör haber kaynağı Social Media Today’in haberine göre Twitter’ın 2022 ikinci çeyreği işletme maliyetleri 730 milyon $ olarak gerçekleşti.

Ünlü milyarderin geçen yıl sosyal medya platformunu devralmasının ardından reklamverenlerin platformdan çekilmesi hizmete büyük darbe vurdu. The Information’a göre platformun geliri %40 düştü ve ilk 500 reklamveren platformdan ayrıldı.

Mavi tik gizleme seçeneği geliyor

Musk, gelir akışlarını çeşitlendirmek için de çeşitli çalışmalar yürütüyor. Twitter Mavisi bunlardan biri. Mavi’yi daha çok tercih edilir kılmak için yeni bir adım atan sosyal medya devi, şimdi de abonelerine mavi onay işaretlerini gizleme fırsatı sunmaya başlayacak. Aylık ücret karşılığında mavi tik alanların bunu neden gizlemek istedikleri elbette tartışılabilir.

kavak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu