Yaşam

“Türkiye’nin en büyük barış fuarı”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl “Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda stantları ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Başkan Tunç Soyer, “İzmir Enternasyonal Fuarı Türkiye’nin en büyük ve en güçlü barış fuarıdır, bir arada kalma fuarıdır” dedi.

İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti finalistine özel olarak “Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, sanat ve eğlence dolu etkinlikleriyle beşinci gününde misafirlerini ağırlamaya devam etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de eşi Neptün Soyer ile birlikte panayır düzenledi.

 

Soyer’in Şanlıurfa’ya ilk ziyareti

Başkan Tunç Soyer, ziyaretine Onur Konuğu Şanlıurfa İl stantlarından başladı. Burada fuar ziyaretçilerine seslenen Lider Soyer, “İzmir Enternasyonal Fuarı Türkiye’nin en büyük, en zengin, barış fuarıdır, bir arada olma fuarıdır. Türkiye’nin 81 ili bulunmaktadır. Bunlardan biri şanlı, o da Şanlıurfa. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 92. yılında sizleri onur konuğu olarak ağırlamaktan gurur duyuyoruz.” Şanlıurfa standında Önder Tunç Soyer’e teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Yapay zekayla Atatürk fotoğrafı

Soyer, fuar gezisi kapsamında 100. Yıl kutlamalarında gençlerle birlikte Cumhuriyet Tüneli’ni geçti. Fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği Atatürk bölümüne Yapay Zeka ile giren Lider Tunç Soyer, yapay zeka yardımıyla Atatürk ile fotoğraf çektirdi.

 

Soyer, Büyükşehir tribünlerini gezdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Lozan Kapısı yakınında kurulan stantlarını da ziyaret eden Lider Tunç Soyer’e, İzmir Teknoloji ve İnovasyon Şirketi’nde (İZTEK) “Kent Kartı” maketi hediye edildi. İZSU, İZENERJİ, Belediye Caddesi, ESHOT gibi belediye kuruluşlarının stantlarını ziyaret eden Lider Soyer, Cumhuriyet Masası bölümünde fuara özel hazırlanan hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Soyer, çocuklarla fotoğraf çektirirken, vatandaşlarla da fotoğraf çektirdi. ESHOT standında çocuklar için filme dönüştürülen ve İEF’nin ardından İzmir’in ilçelerini dolaşacak körüklü otobüsü de inceleyen Soyer, Seyyar Halk Bakkalı’nda vatandaşlarla sohbet etti. “İzmirli” markalı reyonları da ziyaret eden Soyer’e, “İzmirli” standında makarna, keçi sütünden yapılan dondurma ve peynir ikramı yapıldı. Soyer ve beraberindeki heyet gıda alanında da nöbete son verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu