Haber

Son dakika: Meteoroloji’den peş peşe uyarılar! Bazı iller uyarıldı…

Flaş Haber… Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin geneli orta ve parçalı bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Muğla’nın iç kesimleri orta ve çok bulutlu. Aydın. , Malatya, G. Antep ve Adıyaman’ın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Aksaray ve Giresun çevresinde, zamanla Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu (Eskişehir ve Ankara’nın kuzeybatı kesimleri hariç), Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Doğu Anadolu’da meydana geldi. Denizli, Adana ve Gümüşhane. Yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK:Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR:genel olarak kuzey, akdeniz kıyıları ve güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, yağmur ortası orta kuvvette, yağışlı yerlerde kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Yağışlar Aksaray ve Giresun çevresinde, zamanla Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde, İç Anadolu’da (Eskişehir civarı ve Ankara’nın kuzeybatı kesimleri hariç), Orta Karadeniz’de, Doğu Karadeniz kıyılarında ve Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Doğu Anadolu’da görülür. Denizli, Adana ve Gümüşhane civarı. Yer yer kuvvetli olması beklendiği için yağış sırasında ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

20 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji’den Afyonkarahisar, Ankara, Çorum, Kırşehir, Kütahya, Niğde, Samsun, Tokat, Yozgat, Karaman, Amasya, Çankırı, Kayseri, Konya, Nevşehir, Ordu, Sivas, Uşak, Aksaray, Kırıkkale için sarı kodlu sağanak yağış uyarısı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu