Haber

Pervin Buldan’dan Örtük Tip Eleştiri

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldun, Emek ve Özgürlük İttifakı’nda TİP’i üstü kapalı olarak eleştirdi. ‘Bize oy verirseniz biz kazanırız’ diyenlere aldanmayın, güvenmeyin’ diyen Buldan, ‘Yeşil Sol Parti dışında vereceğiniz her oy AKP’ye fayda sağlar’ dedi.

Buldan, Yeşil Sol Parti’nin ilk mitingini Hakkari’de yapacaklarını duyurdu.

Son günlerde sosyal medyada tartışmaların merkezinde yer alan TİP, Buldan tarafından eleştirildi.

“Ancak kafa karışıklığı yaratanlar da var” diyen Buldan, şöyle devam etti: “İttifaklar adına seçimlere giriyoruz. Bizim de ittifakımız var. Emek ve Özgürlük İttifakı. Kafamızda yer var. Yeşiller ve Sol Parti dışında vereceğiniz her oy AKP’ye fayda sağlayacaktır, böyle bilinsin ve algılansın.İttifak içinde diğer partilere verilen oylar İttifak’a yazılmaz.Her parti kendi hanesine yazılır. .Diğer partilerin sizden farkı yok.Sen bize verirsen biz kazanırız diyenlere aldanma.Güvenme.Bir tek adresiniz var.Yeşil Kaldı.Başka adresimiz yok.”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, ‘ittifak içinde diğer partilere verilen oyların ittifaka fayda sağlayacağı’ görüşünü savunuyor.

YSP ile birçok yerde işbirliği yaptıklarını belirten Baş, TİP’in çıkarlarını ittifakın çıkarlarının üstüne koymadıklarını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu