Haber

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümüne özel bir klip hazırladı.

İSTANBUL, ULUSAL Milli Savunma Bakanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne özel bir klip hazırlandı. Klipte, Cumhuriyetin 1922’den 2023’e kuruluşu ve gelişimi, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk ordusunun görselleriyle sunuluyor. Bakanlık tarafından Türk askerlerine yönelik ‘Yüzyılın Kahramanları’ adlı rap müzik videosu hazırlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle hazırlanan klipte, Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntülerinin yanı sıra Türk ordusunun geçmişten günümüze görüntüleri de yer alıyor. Hava, kara ve deniz kuvvetlerine ait uçak, zırhlı araç ve diğer askeri araçların görsellerine de yer veriliyor. 1922 yılında başlayan sahneler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılına kadar devam ediyor. 100’üncü yıl dönümüne özel hazırlanan klip, “Gücüne güç, namusuna şeref katsın. Ezelden ebede hep var olsun. Gazi’nin açtığı bu kutlu yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Cumhuriyet yüzyıllarca kutlanacaktır.”

YÜZYILIN KAHRAMANLARI İÇİN RAP MÜZİK KLİBİ

Rap müziğinin kullanıldığı ‘Yüzyılın Kahramanları’ klibi, Türk askerlerinin karada, havada ve denizde görevleri sırasında çektikleri görüntülere yer veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu