Haber

Maltepe Diyaliz Merkezi İle Sağlıklı Günlere

Maltepe Diyaliz Merkezi İle Sağlıklı Günlere

Böbreklerimiz hayati organlarımızdan biridir ve işlevlerini yerine getiremediklerinde böbrek yetmezliği yaşanır. Böbrek yetmezliği olan bir hasta uygun böbrek bulunana ve nakil işlemi gerçekleşene kadar diyaliz tedavisi görür. Boğaziçi Diyaliz kurulduğu 2008 yılından beri hemodiyaliz tedavisi hizmeti vermektedir.

Vücudumuzda böbreklerimiz işlevlerini yapamadığında fosfor, üre, potasyum gibi zararlı maddeler üremeye başlar. Sağlıklı bir insanda bu maddeler idrar yoluyla atılır. Böbrek yetmezliği olan biri ise bu maddeleri hemodiyaliz tedavisi ile vücudundan atabilir. Siz de hijyen kurallarına uygun ve güler yüzlü insanların bulunduğu bir merkezde tedavi olmak istiyorsanız https://bogazicidiyaliz.com.tr/maltepe-diyaliz-merkezi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Boğaziçi Diyaliz bünyesinde tedavi için kullanılan tüm ekipmanlar son teknolojiktir. Tedavi sırasında hastanın isteğine göre televizyon izlenebilir ya da internete girilebilir. Özel merkezin SGK ile anlaşması olduğu için tedavi sırasında hiçbir fark ödemesi çıkmaz ve uygun fiyat seçenekleri ile herkesin tedavi olabileceği bir merkezdir.

Hemodiyaliz tedavisi sırasında özel üretim diyaliz makinesi ile damar yolları vasıtasıyla hastanın tüm kanı alınır ve zararlı maddelerden temizlendikten sonra vücuduna yine damar yoluyla geri verilir. Diyaliz tedavisi ürkütücü görünse de gelişen ekipmanlar ve makineler sayesinde artık oldukça rahat ve konforludur.

Tedavi olmak istediğinizde Boğaziçi Diyaliz ekipleri sizi evinizden alırlar ve tedavi bittiğinde yeniden evinize bırakırlar. Merkeze gidip geri dönüş sırasında yorulmazsınız ve tedavinizi sıkıntısız bir şekilde bitirmiş olursunuz. Her yaştan hastanın diyaliz tedavisi için uygun olan bir merkezdir.

Böbrek yetmezliği sebebiyle üreyen zararlı maddelerin vücudumuzda durmaması gerekir. Özel filtreler ve diyaliz sıvısı sayesinde kan hızlı bir şekilde zararlı maddelerden ayrıştırılır. Hastanın fizyolojik yapısına göre tedavi sırasında kullanılacak olan filtre ile diyaliz sıvısının nasıl olacağına uzmanlar karar verir.

Diyaliz Geçici Olabilir Mi?

Kronik böbrek yetmezliğine sahip olan bir kişiye böbrek nakli yapılması gerekir. Uygun böbrek bulunana kadar da hastalar diyaliz tedavisi görür. Sağlıklı böbrek nakledilene kadar hastalık devam edeceğinden diyaliz tedavisinin de devam etmesi gerekir.

Hemodiyaliz tedavisi insanlar için yapay böbrektir denilebilir. Hastanın kanı dışarı alınarak temizlenir ve damar yoluyla temiz kan vücuda geri verilir. Bu şekilde zararlı maddelerin vücuda zarar vermesinin önüne geçilmiş olur. Hemodiyaliz tedavisinin ne sıklıkla olacağı tamamen hastanın durumuna bağlıdır.

Bir hafta içerisinde iki veya üç sefer gerçekleştirilebilen hemodiyaliz tedavisi seanslardan oluşur. Hastanın seansı 4 saat sürmektedir ve her seans ayrıdır. Böbrek yetmezliği zor bir hastalık olduğu için eğer kişi diyaliz tedavisi olmazsa daha fazla bakıma ihtiyaç duyacaktır. Boğaziçi Diyaliz Merkezi’ndeki tüm personel alanında eğitimli ve uzman kişilerden oluşur.

Hemodiyaliz tedavisi uzman kişiler aracılığı ile gerçekleştirilir ve tüm seans süreçleri sorunsuz ve rahat ilerler. Bir başka tür olan peritoneal diyaliz tedavisi hemodiyaliz tedavisine göre daha zor olan bir süreçtir. Hemodiyaliz tedavisi konforlu ve rahat bir süreçte gerçekleştirilir.

Tedavi sonrasında hasta çok daha fazla verim alır ve hayatını daha kaliteli bir şekilde idame ettirmeye başlar. Böbrek yetmezliği sebebiyle vücutta oluşan zararlı maddeler hemodiyaliz tedavisi ile hızlı bir şekilde vücuttan atılmış olur. Kanın temizlenmesi sırasında her şey yüzde yüz korunaklı ve güvenli bir şekilde işler.

Hemodiyaliz tedavisi hastanın durumuna göre belirli günlerde yapıldığı için hastanın dinlenme süresi daha uzun olur. Bu şekilde daha az yorucu bir süreç olur ve hasta hayatını daha güzel devam ettirir. Tedavi süreci sıkıntılı değil hasta için rahat ve konforlu geçer.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu