Haber

Kızılay Sivas Şubesi’nde görev değişikliği

Kızılay Sivas Şubesi’nde görev değişikliği

SİVAS Kızılay Sivas Şube Başkanlığı’na atanan Mustafa Sarılar, Şube Başkanlığı’nı Fikret Doğruyol’a devretti.

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, görevi Fikret Doğruyol’a devretti. En son 2019 yılında seçilen ve o tarihten bu yana şube başkanı olarak görev yapan Mustafa Sarılar, Kızılay Genel Müdürlüğü’nde göreve başlamasının ardından Sivas Şube Başkanlığı’nı Doğruyol’a devretti.

“Kızılay büyük bir ailedir”

Basın toplantısında konuşan Mustafa Sarılar, Ankara’da bulunan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığını belirterek, “Yönetmeliğimiz gereği şube başkanlığını bırakmak zorundayım. Ben istifa ettikten sonra Fikret kardeşimizi getirdik. 10 yıldır birlikte çalıştığım Doğruyol’u Sivas Şube Başkanlığı’na.Biz bir aile olduğumuz için Kızılay ve şehrimiz yararına yapılacak her türlü organizasyonda birlikte hareket edeceğiz.”

Genel müdürlük görevinin yanı sıra Kızılay içecek grubundan sorumlu olduğunu ifade eden Sarılar, “Kızılay’ın geçmişte sıkıntılar yaşadığını herkes biliyor. Biz bu sıkıntıların giderilmesi için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ettik. Sivas Şubesini önemli bir yere getirdi.Maddi bir menfaat beklemeden “Biz bu yola Allah rızası için çıktık. Ankara’da bu misyonu devam ettireceğiz inşallah. Yeni başkana hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Elimden geleni yapacağım”

Yeni Lider Fikret Doğruyol, “Bana verilen bu görev için Yönetim Kurulumuza ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Elimden geleni yapacağım. Kendisine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

haber-nizip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu