Haber

KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Faik Alkan: Mülakatın kaldırılmasıyla ilgili verilen sözlerin arkasında durun

MELTEM KARAKAŞ

KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Faik Alkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimden önce mülakatın kaldırılacağını söylemesine rağmen eğitim kurumlarına atanacak müdür ve müdür yardımcılarının atanmasına ilişkin takvimde mülakat olduğunu söyledi. türkiye Artık toplumunuzun uyumasına izin vermeyin. Verdiğin sözlerin arkasında dur. Verdiğimiz sözlerin tutulmasını istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’de nisan ayında yapılacak Oy Milletvekili Aday Yükseltme Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre, işin zorunlulukları dışında mülakat kaldırılarak kamuya alım yapacağız” dedi. KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına 2023 Yılı İlk Kez Yönetici Atama Takvimi’nin yayınlandığını ve takvimde mülakat olduğunu belirterek, mülakatın kaldırılmasına ilişkin verilen sözlerin geri alınmasını istedi. tutulmuş.

“GÖRÜŞME YETERLİĞİN KAYBOLMASI DEMEKTİR”

Görüşmenin eğitim kalitesinde düşüşe neden olduğunu belirten Alkan, şu ifadelere yer verdi:

“Yine bir Türk klasiğini yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın defalarca ‘yönetici alımı için kamuda mülakatı kaldırdık’ açıklamasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı yönetici atama kılavuzunda mülakat olduğunu görüyoruz. .Yerin burası diyorduk ve yargı kararlarında yer alan metinlerde de mülakatın haksız bir süreç olduğunu vurguladık.Yine bire bir durumla karşı karşıyayız. Yetkililer buradan Türk toplumunu uyutmayın Sözünüzün arkasında durun çünkü mülakat torpido demektir Mülakat demek Liyakatin yok olması demektir Mülakatın varlığı aynı zamanda eğitimin kalitesinin düşmesine neden olur Çünkü partizanlık üzerine şekillenen ve insan onurunu zedeleyen görüşmeciler görevlerini tam olarak yerine getirememektedirler.Burada verilen sözlerin tutulması gerektiğini burada bir kez daha söylüyoruz çünkü biz bu ülkede sendikalar olarak bu süreci takip ediyoruz ve olması gerekendir. kabul etmemiz imkansız.

“YARGI KARARIMIZ VAR”

Şu anda eğitim alanında müdür ve müdür yardımcıları atanacak. Kılavuz yayınlandı. Arkadaşlarımız da bu konuda çalışmalara başladı ama tüm soru işaretleri mülakatta. Geçen ay üyemiz hakkında kazandığımız bir yargı kararı var. Orada tam olarak söylenenler var. Yazılı sınavdan 75 alan üyemiz tercih yapmaması için mülakatta 45 verdi ve biz yaklaşık bir yıldır yargı ile uğraşırken arkadaşımızı atadık. Bu hem halka maliyeti olan hem de arkadaşımızın manevi olarak yıpranmasına neden olan bir durumdur. Aynı zamanda bu yargı kararıyla birlikte mülakatta elenmeye konu olan ilişkilerden birinin de polis soruşturması adı altında çok sayıda kişinin kayıt altına alındığını görüyoruz. Mülakat tarihi takvimde belirtilmiştir. Bunu daha önce Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasında gördük. Şimdi Milli Eğitim Bakanlığı uygulamasında. Sayın Cumhurbaşkanı kürsüden bu konuşmayı tekrarladı. Artık sözlerin tutulmasını istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu