Haber

Karabük’te ehliyetsiz motosiklet sürücüsüne 21 bin 482 TL ceza kesildi

Karabük’te plakasız olduğu trafik polisleri tarafından fark edilen motosiklet sürücüsü, kovalamacanın ardından motosikleti bırakıp kaçtı. Yunus ekipleri tarafından yakalanan sürücünün 17 yaşında olduğu ve ehliyetinin bulunmadığının belirlenmesinin ardından kendisine 6 ayrı suçtan 21 bin 482 TL para cezası kesildi.

Trafik polisi, kaskı ve plakası olmayan motosikleti durdurmaya çalışınca sürücü bir anda kaçmaya başladı. Karabük – Eskipazar karayoluna giden motosiklet sürücüsü, Karabük Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü’ne girerek izini gizlemeye çalışsa da trafik gruplarından kaçamayacağını anlayınca motosikleti ormanlık alana bıraktı. ve kaçmaya başladı. Trafik ve yunus gruplarını beşine bağlayan sürücü, Yunus ekiplerine yakalandı. Plakası olmayan motorun şasisinde inceleme yapan ekipler, motorun el konulması gereken 78 ABF 950 plakalı olduğunu, kaçan sürücünün ise 17 yaşındaki Mert Ç. ehliyeti yoktu. olduğunu belirledi.

Yunus ekipleri tarafından yakalanarak Trafik ekiplerine getirilen sürücünün korkup kaçtığını söyledi.

Ehliyetsiz sürücüye neden kaçtığını soran trafik polisi, “Sabah seni almaya gidiyordum. Bir oraya bir buraya dolaşıp duruyorsun. Annenle baban motosiklete bindiğini biliyor mu? Eğer varsa” dedi. bir kaza, bunun hesabını kim verecek, yazık değil mi?” Tavsiye verdi.

6 ayrı cezai soruşturmaya tabi tutulan gence 21 bin 482 TL, lisans sahibine ise 8 bin 190 TL olmak üzere toplam 29 bin 672 TL para cezası kesildi.

Yapılan işlemlerin ardından motosiklet çekici yardımıyla otoparka çekilirken, ehliyetsiz sürücü ise polis ekipleri tarafından gideceği yere bırakıldı. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu