Kadın

KADEM BM Kadının Statüsü Komisyonu’na iki farklı etkinlikle katılıyor

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), 11- 22 Mart 2024 tarihlerinde New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu 68. Oturumuna, iki farklı etkinlikle katılıyor.

KADEM BM KSK 68. Oturumunda, ECOSOC danışmanlık statüsü ve BM’de yan etkinliklere ortak olma ayrıcalığı ile Türkiye Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Daimî Temsilciliği ev sahipliğinde düzenlediği “Invisible Struggles and Bravehearts: Being Woman in Palestine”  başlıklı yan etkinlikte, Filistinli kadınları ele alacak.

FİLİSTİNLİ KADINLARIN MÜCADELESİ ANLATILACAK

18 Mart, Pazartesi, 10.00-11.30 (EDT), Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Konferans Salonunda düzenlenecek, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte, Filistinli kadınların varoluş mücadelesi ve güçlü duruşları ele alınacak. Filistinli aktivist ve önde gelen isimlerden bu mücadelenin yaşanmış hikâyeleri dinlenecek. Moderatörlüğünü gazeteci Fatih Er’in yapacağı panele konuşmacı olarak; doktor Karameh Kuemmerle, aktivist ve tatreez sanatçısı Lina Barkawi, şair Zeina Azzam, Filistin Devleti BM Daimi Temsilci Yardımcısı Büyükelçi Feda Abdelhady katılacak.

KADEM, 2014 yılındaki 58. Oturumla başlattığı gözlemci katılım sürecini, 2015 yılından itibaren etkinlik düzenleyici olarak sürdürmektedir. KADEM 2017 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) özel danışmanlık statüsüne sahiptir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu