Ekonomi

Hong Kong Düzenleyicileri bankaları ve kripto şirketlerini bir araya getirecek

Investing.com – Hong Kong, kripto varlıklar için bir merkez olma hedefine doğru bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Hong King düzenleyicilerinin son hamlesi, kripto şirketlerine finansmana kolay erişim sağlamak. Kripto şirketleri ve bankalarla toplantılar yapacak olan düzenleyiciler, kripto segmenti ile klasik finans şirketlerinin birlikte çalışabileceği yolları değerlendirecek.

Bloomberg’in haberine göre ilk toplantı 28 Nisan’da Hong Kong Para Otoritesi’nde yapılacak. Toplantıya, istikrarlı kripto para birimlerini ve kripto borsalarını denetleyen iki kurum olan HKMA ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Kurulu ev sahipliği yapacak.

Anakara Çin’de özerk bir bölge olan Hong Kong, kıtada on yıllardır süren kripto yasaklarının ardından geçen yıl değerli bir atılım yaparak özerk bölgenin kripto varlıklarını ve gelişmekte olan şubesini oluşturdu. Web3 Çin merkez olma planlarını açıkladı. O zamandan beri, Hong Kong’da güvenilir ve elverişli bir kripto ekosistemi oluşturmak için çabalar hızla devam ediyor.

Güvenlik varlıklarının ön planda olduğu şehirde, kripto şirketleri şu anda katı düzenlemeler nedeniyle bankacılık hizmeti almakta zorlanıyor. Üstelik hafta başında BloombergÇin bankalarının birlikte çalışmak için Hong Kong kripto işletmeleriyle temas halinde olduğunu bildiriyor.

ABD’de kripto piyasası üzerindeki baskılar her geçen gün artarken Asya bölgesinden şubeyi destekleyen haberler kripto şirketlerinin olası bir göç dalgasında Asya’da konuşlanmasını sağlayabilir. Başta Hong Kong olmak üzere bazı Asya ülkelerinin kripto sektörüne yönelik dostane yaklaşımı son aylarda ABD’li işletmelerin de ilgisini çekmişti. Bazı yorumların ortasında bir sonraki boğa döneminin Asya’dan başlayacağı öne sürülürken, Çin merkezli altcoinler yılın ilk ayından bu yana yoğun talep görüyor.

Author: Günay Caymaz

cukurova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu