Yaşam

Gülcan Kış kimdir ve nerelidir? CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış’ın biyografisi

14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kala siyasi partilerin milletvekili adayları belirlenmeye başlandı. CHP milletvekili adaylarını açıklamaya başladı. Gülcan Kış da CHP listelerinde yer alan bir isim oldu. Gülcan Kış, Mersin’in ikinci milletvekili adayı olarak listede yer aldı. Vatandaşlar, Gülcan Kış’ın hayatı ve siyasi mesleğini araştırmaya başladı. Peki Gülcan Kış kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Detaylar burada…

CHP 28. devrim milletvekili adayları belli olmaya başladı. Gülcan Kış ikinci sırada Mersin milletvekili adayı olarak listedeki yerini aldı.

Gülcan Kış kimdir?

Gülcan Kış, 3 dönem Mersin Yenişehir Belediye Meclis üyeliğini üstlendi. Daha sonra Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer döneminde Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi oldu. Gülcan Kış, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini de yerine getirdi.

Gülcan Kış’ın Siyasi Kariyeri

Gülcan Kış, belediyedeki görevlerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda da görev aldı. Kış, kadınların sosyal ve iş hayatına daha fazla dahil olması için çalışmalar yürütmüştür. Gülcan Kış iş insanıdır.

Gülcan Kış, 28. dönem milletvekili seçimlerine katılmak için meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ederek adaylık başvurusunda bulundu. CHP’nin açıkladığı listede adı geçen Kış, Mersin’in ikinci milletvekili adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu