Ekonomi

Fırtına nedeniyle THY ve Pegasus’tan uçuş iptalleri

Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün ve yarın İstanbul çıkışlı ve varışlı bazı uçuşların iptal edildiğini duyurdu.

THY’nin kurumsal destek hesabından yapılan açıklamada, bugün ve yarın İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarından kalkış ve varışlı seferlerde olumsuz hava koşulları nedeniyle iptallerin yaşandığı belirtildi.

Açıklamada, yolcuların uçuşlarının durumunu THY’nin internet sitesinden ve taşınabilir uygulamasından takip edebilecekleri kaydedildi.

Pegasus da iptal edildi

Pegasus’un internet sitesinden yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri’nin (MADKOM) aldığı kararla, olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen kalkış ve varışlı uçuş sayısının azaltıldığı kaydedildi.

Açıklamada 84 uçuşun iptal edildiği belirtilirken, ücretsiz bilet değişikliği veya iptallerinin web sitesi ve taşınabilir uygulama üzerinden yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, “Hava gelişmelerine ve MADKOM kararlarına bağlı olarak iptal edilen uçuşların sayısı artabilir. Uçuşunuzdan önce web sitemizde yayınlanan duyuruları kontrol etmenizi ve mobil uygulamamızdaki bildirimleri açmanızı öneririz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu