Haber

Fırat Arslan, Atatürk Üniversitesi Rektörünü ziyaret etti

Altın Dünya Şampiyonası karşılaşmasında rakibi Bosnalı Edin Puhalo’yu teknik nakavtla mağlup ederek ringlere en yaşlı şampiyon olarak veda eden, Türkiye’nin ilk ve tek dünya şampiyonu unvanını elinde bulunduran boksör Fırat Arslan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Fırat Arslan’a ziyaretinde 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç ve sponsor firma temsilcileri eşlik etti.

Önemli bir vefa örneği sergileyerek şampiyonluğa hazırlandığı kente geri dönen Fırat Arslan, 70 gün boyunca Atatürk Üniversitesi’nde düzenlenen Altın Dünya Şampiyonası maçına katıldı. SporMerkezde hazırlık yaptığını ve bu süreçte en verimli kamp deneyimini yaşadığını söyledi.

Atatürk Üniversitesi Spor Merkezi’nin son teknolojik imkanlarla donatılmış bir tesis olduğunu vurgulayan Arslan, Atatürk Üniversitesi’nde geçirdiği kamp döneminin şampiyonluk maçını kazanmasındaki en büyük etkenlerden biri olduğunu vurgulayarak, sezon boyunca desteğini esirgemediğini sözlerine ekledi. kamp kurduk ve çok değerli bir hizmet sunduk. spor Merkezi Erzurum’a getiren Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür etti.

Türkiye’nin ilk ve tek Dünya Şampiyonu Profesyonel Boksörü Fırat Arslan’ın Atatürk Üniversitesi’nde şampiyonaya hazırlanması ve ardından Altın Dünya Şampiyonası maçını kazanmasının bir onur olduğunu belirten Rektör Çomaklı, spor merkezinin tüm sporcuların hizmetinde olduğunu söyledi.

Ringe veda eden Arslan’ın artık yeni şampiyon sporcular yetiştirmesi tavsiyesinde bulunan Rektör Çomaklı, bu tür başarıların gelecek şampiyonalara teşvik olacağının altını çizerek, ziyareti ve samimi sohbeti için Fırat Arslan’a teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Arslan, Rektör Çomaklı’ya imzalı boks eldivenlerini hediye etti. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu