Haber

Erzurum’da Faytoncuların Atları Bakıldı

ERZURUM’da çevreyi rahatsız ettikleri ve trafiği tehlikeye attıkları gerekçesiyle faaliyetleri durdurulunca protesto eden ve polise direndikten sonra gözaltına alınan faytoncuların atları, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek götürüldü. bakıma Gözaltına alınan 7 faytoncudan 3’ü tutuklanırken, sağlık durumu iyi olan atlar hukuki süreç tamamlanana kadar merkezde kalacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME), yaz aylarında Cumhuriyet Caddesi’nde vatandaşları gezdiren faytonculara çevreyi rahatsız ettikleri ve trafiği tehlikeye soktukları gerekçesiyle faaliyetlerini durdurmaları için ihbarda bulundu. İhbara rağmen trafik ekipleri, 27 Temmuz akşamı şehrin en işlek merkezi olan Cumhuriyet Caddesi’nde vatandaşları gezdirmek isteyen faytonculara uyarıda bulundu. Bunun üzerine faytoncular Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapatarak harekete geçti. Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapatan faytonculara Yunus polisi ellerindeki bıçaklarla müdahale etti. 1’i çocuk 7 kişi gözaltına alındı. Fayton şoförlerine bağlı 4 at, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Veteriner hekimler tarafından muayenesi yapılan atların sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi. Faytoncuların atları, adli süreç tamamlanana kadar merkezde kalacak.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 7 kişi hakim karşısına çıktı. Zanlılardan 3’ü polise direndikleri gerekçesiyle tutuklanırken, 4 kişi de kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

honazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu