Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedeleri otellerinden çıkarmak isteyen belediyeye sert konuştu: İnsanlıkla bağlarını kopardılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde partisinin Ankara İl Teşkilatı ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen Erdoğan, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“HER TÜRLÜ kovmayı sergiliyorlar”

Oy Sonuçların ardından depremzedeleri otellerinden çıkarmak isteyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sert davranan Erdoğan, “CHP’li belediyeler deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten, depremzedelerin kaldırılmasına kadar her türlü rezaleti sergiliyor. Otellerden afetzedeler. Sosyal medya paylaşımlarını saymıyorum bile. Meğer insanlıkla bağları kopmuş.” ifadeleri kullandı.

“Milletin sıkıntısıyla alakası yok”

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: Millet İttifakı içindeki tartışmaların milletin dertleriyle alakası yoktur. Oy Elindeki veriler aynı gerçeği işaret etse de hayatına damgasını vuran yalan siyasetini bir kez daha gösterdi. Allah’ın izniyle 28 Mayıs politikasını huzurla tamamlayarak önümüze bakacağız. Umarız bu taraflar kendi iç muhasebelerini başlatırlar. Masada arkadaşları tarafından bizzat sazan sarmalına alınan Kılıçdaroğlu, ağır darbe aldı.

“ÜLKEDE HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİRİZ, MUHALEFETİ DEĞİŞTİREMEZ”

Türkiye’nin en büyük sorunu vizyonda yarışan bir muhalefetin olmaması. Ülkede her şeyi değiştirdik ama maalesef muhalefeti değiştiremedik. Seçim dönemi gerilimlerin doruk noktasına ulaştığı dönemdir. Seçimleri güvenle tamamladık. Nerede eksik? Emeğe dayalı ilerlemenin olduğu yerde hepsini ortaya çıkaracağız. AK Parti’nin en değerli özelliği kendini sürekli yenilemesidir.

“DEPREM MAĞDURLARIMIZ HEMEN VALİLİK’E BAŞVURU YAPMALIDIR”

2’yi yazmak için 10 gün. 28 Mayıs’a kadar ne yapacağız? Ankara ve İstanbul’da çeşitli programlarımız olacak. Cumartesi ve Pazar günleri deprem bölgesindeki illerimizi ziyaret edeceğiz. Yapılan çalışmaları yerinde görüp vatandaşlarımızı dinleyeceğiz. Depremzedelerimize yalnız olmadıklarını anlatmak boynumuzun borcudur. CHP’li belediyeler tarafından yardımı kesilen depremzedeler varsa bulundukları yerin valiliklerine müracaat etsinler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu