Ekonomi

Citi, Lucid hisseleri için tahminlerini revize etti. LCID hissesi için öngörülen işlem aralığı detaylandırıldı

Citi Research analistleri Cuma günü Lucid Motors Inc. (LCID) hisselerini Nötr/Yüksek Risk derecesi ve 2,90$ fiyat hedefiyle incelemeye başladıklarını duyurdu. Bu hedef, mevcut hisse senedi fiyatlarından %20’den fazla potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Analistler, “Lucid’in elektrikli araç teknolojisindeki güçlü konumunu ve yeterli kısa vadeli likiditesini değerlendirirken, talep ve marka bilinirliğindeki tarihsel zorlukların yanı sıra bu yılın sonlarında Gravity modelinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesine olan bağımlılığının aksine, potansiyel kazançlar ve riskler arasında eşit bir denge olduğunu kabul ediyoruz” dedi.

Gravity modelini inceleyen analistler, aracın başarı potansiyeli konusunda iyimser olduklarını ifade ettiler.

Bununla birlikte, Gravity için planlanan lansman tarihine ulaşmada önemli bir risk olduğunu kabul ediyorlar. Aracın daha düşük fiyat seviyelerinde piyasaya sürülmesinin satış hacmini artırabileceğini ve başlangıçta birim başına kar marjlarını azaltabilecek olsa da pazarda varlık göstermeye katkıda bulunabileceğini belirttiler.

Analistler, “Kısa vadede, Gravity modelinin lansmanına ilişkin daha net bilgiler ortaya çıkana kadar hisse senedi fiyatının belirli bir aralıkta kalacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Lucid’in 2024 yılı için finansal tahminleri ve ilk çeyreğin fiili sonuçları göz önüne alındığında, Citi şimdi Lucid’in 2024 yılında yaklaşık 9.100 araç satacağını öngörüyor. Ayrıca aynı yıl için 2,0 milyar dolarlık bir düzeltilmiş FAVÖK kaybı öngörüyorlar ve şirketin 2027 yılına kadar başa baş noktasına ulaşacağını tahmin ediyorlar.

Analistler, “2025 için, Gravity’nin lansmanıyla ilgili ilk maliyetler ve 2026’nın sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen yeni premium SUV için artan araştırma ve geliştirme giderleri nedeniyle kayıpların yıldan yıla artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu