Haber

Bu kadar, vazgeçin artık: Belediye Başkanı ödemediği maaşlara zam yaptı!

CHP’nin henüz aday gösteremediği ve işçilerin maaşlarını alamadığı Edremit Belediyesi’nde sürpriz bir gelişme yaşandı. Yaklaşık bir yıldır işçi maaşlarını parça parça ve eksik ödeyen ve bu nedenle sendikalar tarafından yakından takip edilen Edremit Belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan, personel maaşlarına zam yaptıklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

İşçiler ve aileleriyle alay edercesine yapılan bir açıklamada asgari personel maaşını 35 bin TL’ye çıkardıklarını duyurdular. Şu anda 22 bin TL olan işçi maaşlarını bile ödeyemeyen CHP’li Arslan’ın bu açıklamasına büyük tepki geldi.

“HER ZAMAN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN EMEKLERİNİ VERDİK” DEMİŞTİ

CHP Lideri Selman Hasan Arslan, paylaşımında şunları söyledi: “İşçi kardeşlerimin emeklerinin karşılığını her zaman ödüllendirdik, almaya da devam ediyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla işe giden kardeşlerimin, yağmur ve sel altında geç saatlere kadar çalışarak köye ekmek götürme çabaları sürüyor. evleri hiçbir şeyle ölçülemez. Çalışanlarımızın daha iyi koşullara sahip olması için şirket çalışanlarının asgari ücretini 35.000 TL’ye, kadrolu çalışanların asgari ücretini ise 2.500 TL’ye çıkarıyoruz. “İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun”söz konusu.

Ancak Önder Arslan, yaklaşık bir yıldır emeklerinin karşılığını aldığını söylediği çalışanlara maaşlarını tam ve tam olarak ödeyemedi.

SEÇİM GÖSTERİSİNDE ÖNE ÇIKANLAR

CHP Genel Başkanı Selman Hasan Arslan’ın sözde artış müjdesi paylaşımının altına tepki yorumları yağdı. Mevcut maaşları ödeyemeyen Önder Arslan’ın artan maaşları zaten ödeyemeyeceği vurgulandı.

Bazı vatandaşlar ise bu açıklamanın doğru olduğunu düşünüyor. “seçim gösterisi” Öyle olduğunu vurguladı. Bazı yorumlarda ise Başkan Arslan’ın bir sonraki Belediye Başkanını sıkıntıya sokmak amacıyla zam yaptığını savundu.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu