Haber

Başkan Büyükakın, şampiyon sporcularla buluştu

Başkan Büyükakın, Kocaeli’nde son üç ayda ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda başarılı olan atletlerle bir ortaya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Kocaeli’nde muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan genç yetenekleriyle kahvaltı programında bir ortaya geldi. Kocaeli’nin sporda parlayan bir kent haline geldiğini söyleyen Lider Büyükakın, “Genç kardeşlerimiz, elde ettikleri güzel başarılarla hepimizin gurur kaynağı oluyorlar. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyorum ve onları en güçlü şekilde desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum.” dedi.

BAŞARILARINDAN ÖTÜRÜ ATLETLERE TEBRİK ETTİ

Sporun farklı branşlarında son üç ayda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında derece elde eden, katıldıkları tertiplerde kürsüye çıkan atletleri kutlayan Lider Büyükakın, başarılarından ötürü atletleri tebrik etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım ile Kağıtspor Kulübü Lideri Ali Yeşildal da buluşmada hazır bulundu.

KOCAELİ’NİN GURURU OLDULAR

Başkan Büyükakın ulusal ve memleketler arası karşılaşmalarda muvaffakiyet gösteren atletlerle düzenlenen kahvaltıda atletleri muvaffakiyetleri hasebiyle kutladı ve Kocaeli’nin gururu olduklarını söyledi. ‘Başarı emek ister’ kelamını anımsatarak kelamlarına başlayan Lider Büyükakın, hiçbir muvaffakiyetin tesadüf olmadığını ifade ederek, “Türkiye yeni bir yüzyıla giriyor. Sizler elde ettiğiniz başarılar ile gelecek yüzyılın spor alanında kurucuları olacaksınız. Hepiniz kendi branşlarınızda elde ettiğiniz ve edeceğiniz başarılarla gelecek yüz yılın kurucuları ve yol göstericileri olacaksınız. Hamdolsun katıldığımız her organizasyondan da madalyalarla dönüyoruz. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

KAZANANLAR VAZGEÇMEYENLERDİR

‘’Spora ve sporcuya elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz’’ diyen Lider Büyükakın, ”Sizler vazgeçmeyenlersiniz. Kazananlar vazgeçmeyenlerdir, kaybetseniz de vazgeçmiyorsunuz aslında sizi başarılı kılan nokta bu. Vazgeçmediğiniz için kazanma yolunda ilerliyorsunuz. Bu halde ilerlemeye devam edin bizler elimizden geldiği kadarıyla sizin vazgeçmemeniz için takviyemizi esirgemeyeceğiz.” halinde konuştu.

İNANÇ BAŞARIYI GETİRİR

Başkan Büyükakın, sporda en değerli şeyin inanç olduğunun altını çizerek, son üç ayda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonalarında muvaffakiyet elde eden 13 branştan 47 ulusal atlet ve antrenörü tek tek tebrik etti. Lider Büyükakın, “Siz başarılar kazanmaya devam ettikçe biz sizlerin yanında yer almaya, sizlere destekler sunmaya devam edeceğiz” dedi. Lider Büyükakın, programın akabinde şampiyon atletlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.Sporcular kahvaltı için Lider Büyükakın’a teşekkür ederken Kağıtspor’un engelli yüzme branşında başarılı sportmeni Buğrahan Çetin kendi yaptığı 4000 kesimden oluşan puzzle tabloyu ikram etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu