Haber

Bakan Tekin: Öğretmenlere ek yerleştirme hakkı veriyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 18 Ocak’ta gerçekleştirdiği ‘Öğretmenlerin Mazeretli Yer Değiştirme’ işlemlerinin ardından, yer değiştirme işlemi gerçekleşmeyenlere yeni bir hak tanındı.

Buna göre, ön başvurusu onaylanan ancak atama işlemleri tamamlanamayan öğretmenlere aile birliğinin sağlanması amacıyla ek yer değişikliği hakkı tanındı ve başvurular 24-27 Ocak tarihleri ​​arasında alınacak.

‘ÖĞRETMENLERİMİZİN TALEPLERİNİ DİKKATE ALDIK’

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana öğretmenlerimizle her fırsatta görüşüyoruz, taleplerini alıyoruz, politikalarımızı buna göre şekillendiriyoruz ve bu yönde gerekli adımları atıyoruz. Bu bağlamda yaz aylarından bu yana öğretmenlerimizin isteklerini her zaman dikkate aldık. Randevu ve yer değiştirme takviminin her zamankinden daha fazla çalışmasını sağladık. Artık gelen talepleri tekrar değerlendirip, norm fazlası yaratmayacak şekilde yeni bir değerlendirme yapmaya karar verdik. İnsanlık tarihine her zaman yön veren yüce medeniyetimizin temel yapı taşlarından biri olan ‘aile’, toplumumuzun çekirdeğini oluşturur; Milletimizi var eden en değerli unsurdur. Toplumların ve nesillerin inşasında böylesine yapısal ve eğitici bir işleve sahip olan aile kurumunu karar süreçlerimizde daima merkeze alıyoruz.

Bakanlık olarak büyük bir aile ikliminde Türkiye Yüzyılı hedefimizi gerçekleştirmek için her zaman birlikte çalışacağız. Bu bağlamda öğretmenlerimizin aile birliğinin sağlanması için her fırsatı seferber ediyoruz. “En büyük gücümüz olan öğretmenlerimizin aile birliği talepleri başta olmak üzere beklentilerini maksimum düzeyde karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

2024 yarıyıl tatili öğretmenlerinin mazeret nedeniyle yer değiştirme duyurusu kapsamında, ön başvurusu onaylanan öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri için aile birliğinin sağlanması amacıyla 24-27 Ocak tarihleri ​​arasında ek yer değiştirme başvuruları alınacak. aile birliği bahanesi ile atama işlemleri henüz tamamlanmamış olanlar.

Aile birliğine ön başvuruda bulunan öğretmenlerin çalıştıkları ildeki veya duyuru ekinde yer alan 23 ilden birindeki tercihleri ​​dikkate alınarak değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu