Haber

Bakan Soylu’dan ‘Malatya afetten en az etkilenen iller arasında yer alıyor’ iddialarına tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın AFAD tarafından en az hasarlı iller kategorisine alındığı iddialarıyla ilgili olarak, “İlk gün vilayetleri eşleştirmek için yapılan görüntüyü çekenlere söylenecek çok şey yok. sonra günler sonra hemen değişti ve provoke edilmeye çalışıldı.Malatyalı hemşehrilerimiz bu yalanlara itibar etmesinler.Emrinizdeyiz dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’nın Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) tarafından afetten en az etkilenen iller arasına yerleştirildiği tezlerine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

‘MALATYA VATANDAŞLARIMIZ BU YALANLARA İNANMIYOR’

“Sosyal medyada afet bölgeleriyle ilgili her gün farklı bir dezenformasyon. Hatay’dan sonra Malatya yalanı, ‘Malatya afetten en az etkilenen iller arasında.’ Sözüm çok ama zamanı değil Malatyalı hemşerilerimiz bu saçmalıklara prestij yapmasınlar Emrinizdeyiz Yaralarımızı birlik beraberlik içinde sarmaya devam edeceğiz Gerçeğe bakalım; Afetimize Destek İller -Etkilenen İller; Kahramanmaraş ilimizin Zonguldak İli AFAD tarafından araştırılması, Hatay ilimize Trabzon İli Malatya AFAD desteği, İl AFAD ve Cumhurbaşkanlığı desteği, Malatya İli’nin AFAD ile birlikte incelenmesi, İzmir İli AFAD tarafından Adıyaman ilimiz desteği, Cumhurbaşkanlığı tarafından Diyarbakır ilimiz, Adana, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ illerimizin izinleri il AFAD Müdürlüklerince incelenmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu