Haber

Bağcılar Belediyesi, Futsal Türkiye Kupası’na galibiyetle başladı

Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü, Kocaeli’de düzenlenen Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’na memnun bir başlangıç yaptı. Mavi beyazlılar, birinci maçlarında Malatya Turgut Özal İş Okulu Spor’u 11-2 mağlup ederek birinci galibiyetini aldı.

Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen “Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası” karşılaşmaları Kocaeli’de başladı. Tertibe 6 kulüpten 72 sportmen katılıyor.

Maç öncesinde atletler eğlendi

Turnuvanın açılışında ise renkli imajlar yaşandı. Salonda çalan müziğe eşlik eden down sendromlu çocuklar, dakikalarca dans etti. Rakip grupların atletleri kendi ortalarında eğlenerek büyük arkadaşlık örneği sergilediler.

Bağcılar, futsalda da bir marka olacak

Coşkulu açılışın akabinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada Bağcılar Belediyesi, Malatya Turgut Özal İş Okulu ile karşı karşıya geldi. Heyecanlı geçen maçın sonunda Bağcılarlı atletler, 11-2 üzere farklı bir skorla galip eldi.

Mavi beyazlı atletleri tebrik eden Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, “Yeni kurduğumuz takımın bu başarısı bizi çok mutlu etti. Türkiye kupasını da ilçemize getireceklerine inanıyorum. İnşallah Bağcılar, futsalda da bir marka olacak” dedi.

Organizasyon, 2 Aralık Cuma günü sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu