Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden 100. Yıl Cumhuriyet yarışı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Koşusu” düzenledi. Sarısu’da 350 sporcunun katılımıyla başlayan yarış, 605 metre yükseklikteki Tünektepe zirvesinde sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılını farklı etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Koşusu” düzenlendi. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen koşuya 350 sporsever katıldı. Cumhuriyet yarışı 4 km, 14 km ve 21 km olmak üzere toplam 3 kategoride düzenlendi. Sarısu İlçesi’nden başlayan yarışma Tünektepe’de sona erdi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurettin Tonguç, Tünektepe’de düzenlenen törende Cumhuriyet Koşusu kapsamında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını verdi.

 

CUMHURİYET İÇİN KOŞTULAR

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlediğimiz etkinliklerden birini gerçekleştirdik. “Cumhuriyet yolunda koşan tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Yarışmada birinci olan Oğuzhan Öztürk, “Cumhuriyetin 100. yıl dönümü olan bu anlamlı günde çok anlamlı bir olaydı. Bu anlamlı günde sporcuların katılımını görmek güzeldi. Zirvede biten bir yarıştı. Bu yarışla birlikte teleferiğe çıktık. “100’üncü yılında bu anlamlı koşuyla tüm koşu camiasını zirvede buluşturan Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ercis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu