Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Atalarımızın Toprakları Ana Muhalefete Teslim Edilemez

AK Parti Genel Başkanvekili Fatma Betül Sayan Kaya ise, “Üzerinde bulunduğumuz, ecdadımızın manevi mirası olan bu topraklar asla ana muhalefete emanet edilemez. CHP’nin durumunu görüyorsunuz, herkes bir tek partiye bağlı kalma kaygısı içinde” dedi. Ülkenin durumu, şehirlerimizin durumu umurlarında değil.” söz konusu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, partisinin Bilecik aday tanıtım toplantısına katıldı. Programa Sayan’ın yanı sıra AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve çok sayıda partili katıldı. Fatma Betül Sayan Kaya, Bilecik merkez ve ilçelerinde AK Partili belediye ile Cumhur İttifakı belediyesinin kazanacağına olan inançlarının tam olduğunu söyledi. CHP’nin politikalarını eleştiren Kaya, “Cumhurbaşkanımız, İstanbul’u CHP’nin çürümüş zihniyetinden alıp bir dünya kenti haline getirdi. Ülkeyi bu eski köhne zihniyetlere döndürmenin, başta şehirlerimiz olmak üzere kimseye faydası yoktur. Türk Yüzyılının peşinde koşarken, yıldızlarını parlatmaktan başka amacı olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.Bu zihniyetin iktidara gelip millete hizmet etmesi mümkün müdür? CHP’nin muhalefet olarak ortaya koyduğu kavga ve gürültü ortadadır, üzerinde durduğumuz, ecdadımızın manevi mirası olan bu topraklar asla ana muhalefete emanet edilemez. İşte görüyorsunuz CHP’nin durumu, herkes Köşeye sıkışıp kalma endişesi taşıyorlar. Ülkenin durumu, şehirlerimizin durumu umurlarında değil. Düne kadar ittifak içinde oldukları partileri bile görmezden gelip ayaklar altına alıyorlar. Dostlarına, müttefiklerine bu kadar kaba davrananlar, Şehirlerimize ve orada yaşayan insanlara şefkat gösterin. “Bu mümkün mü?” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, konuşmasının ardından ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı. Bozüyük ilçesinde Hüsnü Ersoy, Gölpazarı ilçesinde Hayri Süer, İnhisar ilçesinde Nihal Arslan, Osmaneli ilçesinde Münür Şahin, Yenipazar ilçesinde Güray Karamankaya, Dodurga ilçesinde Selim Tuna, Bayırköy ilçesinde Burak Erberber, Vezirhan ilçesinde Kemal Gergin, Zekiye Tekin Pazaryeri ilçesinde, Söğüt ilçesinde Cumhur İttifakı ortağı. MHP’li Ferhat Durgut ve Bilecik Cumhur İttifakı adayı Mustafa Yaman aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu