Teknoloji

Adobe’nin Sattığı Sahte İsrail-Filistin Savaşı Görüntüleri İnterneti Karıştırdı: Yapay Zekayla Üretilen Görüntüler Gerçek Sanılıp Paylaşılıyor!

Yapay zekanın oldukça etkileyici görseller üretebildiğini bilsek de, çok gerçekçi Görseller üretilmeye başlandıkça dezenformasyon endişeleri de ortaya çıkmaya başladı. Adobe’nin mağazasında yer alan bazı görseller yapay zeka eseri olmasına rağmen gerçekmiş gibi paylaşılmaya başlayınca bu endişelerin yersiz olmadığını bir kez daha anladık.

Aslında Adobe StockGörsel aracılığıyla görsel satışı yapan kişiler ben yapay zeka Bunu yaratırken belirtmeleri gerekiyor. Birden fazla kullanıcı mağazaya görsel yüklediğinde ” Gazze’de yıkılan evlerin yapay zekayla üretimi“. Buradaki sorunun kaynağı bazı kullanıcıların başlık yerine açıklamalarda yapay zeka kelimesini kullanmasıdır.

Yapay zeka üretimi olduğu her zaman söylenmiyor

Google Görsel Arama ile yepyeni görseller bulmak mümkün olsa da birçok farklı site ve platformda yapay zeka tarafından üretilen çerçeveler mevcut. sanki gerçekmiş gibi paylaşılmaya devam ediyor. Birden fazla paylaşımda görsellerin gerçek olmadığına dair herhangi bir belirti bulunmuyor. Bu, devam eden çatışmalarla ilgili dezenformasyonu artırıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adobe, şunları söyledi: ” Bu görseller hem yüklendiğinde hem de gereksinimlere uygun olarak lisanslamaya sunulduğunda kullanılabilir. yapay zeka üretimi olarak etiketlendi. Adobe yanlış bilgi veriyor Mücadeleye kararlıyız ve İçerik Orijinalliği girişimi aracılığıyla, kendi ürünlerimiz de dahil olmak üzere İçerik Referanslarının benimsenmesini geliştirmek için yayıncılar, kamera üreticileri ve diğer paydaşlarla birlikte çalışıyoruz.Açıklamada, İçerik Referansı girişimiyle kişilerin dijital bir içeriğin nasıl çekildiğini, düzenlendiğini veya oluşturulduğunu da belirleyebileceği hatırlatıldı.

yenifakili-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu